Bank głosów lektorskich do filmu i reklam

Voice over to proces techniczny, w którym głos, który nie jest bezpośrednio częścią historii, jest zamiast tego używany do narracji lub opisu trwającego wydarzenia lub zdarzenia. Na przykład w filmie główny bohater mówi i opowiada historię swojej historii przed kamerą. W telewizji lub filmie narrator jest zwykle słyszany przez zestaw słuchawkowy przed dużym ekranem. Voice over jest używany w radiu, telewizji, filmach, teatrze i innych prezentacjach. Głos narratora bank głosów lektorskich jest następnie odczytywany bezpośrednio ze scenariusza lub od kogoś innego, kto pojawia się na ekranie gdzieś w prezentacji. Procesowi temu często towarzyszy muzyka, narracja, dialog i montaż i jest to najbardziej tradycyjny sposób przedstawienia historii.

Jak zostać lektorem do czytania reklam

Aktor odczytuje werset scenariusza, który jest odtwarzany z mikrofonu. W wielu przypadkach lektor jest wykonywany przez osobę o dużych umiejętnościach aktorskich i często towarzyszy mu muzyka w tle. Narrator nie jest postacią jednowymiarową, ale w rzeczywistości może być złożoną wielowymiarową jednostką, często przedstawianą przez publiczność jako bohater lub bohaterkę. Wiele osób postrzega narratora jako ważniejszego niż sami główni bohaterowie, ponieważ narrator może nieść ze sobą historię i pomóc widzom przejść do następnego aktu bez znudzenia lub frustracji.

Czytanie reklam telewizyjnych

Voice over przeszedł długą drogę od swojego powstania i istnieje wiele różnych typów narratorów, którzy wykonują swoje zadania. Dziś może go wykonać każdy, także niezbyt obeznany ze sztuką narracji. W filmach narracja głosowa odbywa się w sposób, który pozwala widzowi uczestniczyć w opowiadanej historii. Czasami narrator lektor opowie konkretną historię, aby przekazać wiadomość, na przykład ostrzeżenie dla publiczności o niebezpieczeństwie, podczas gdy innym razem opowiedzą całą historię w jednej linii.